Lifestyle

Jak oszczędzać na zakupach internetowych?

Kupowanie przez internet nie tylko jest wygodniejsze, ale także… tańsze! Robiąc zakupy online, możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jak? Przedstawiamy 3 sprawdzone sposoby!

Poluj na promocje

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z sezonowych wyprzedaży. Promocje zawsze pojawiają się na przełomie kolejnych pór roku. Największym wydarzeniem jest black friday odbywający się późną jesienią. W tym gorącym czasie możemy liczyć na ceny niższe nawet o 70%. 

W niektórych sklepach promocje pojawiają się także z okazji świąt czy ważnych wydarzeń, np. przed Dniem Matki, Dniem Dziecka czy rozpoczęciem roku szkolnego.

A jak kupować taniej na co dzień?

Szukaj z kodów rabatowych

Najlepszym sposobem jest korzystanie z dedykowanych kodów rabatowych. Dzięki nim zapłacimy 5 czy 10% mniej za wybrane produkty. Czasem marki oferują wyższe rabaty, np. 20 czy 30%.

Gdzie szukać kodów? Niektóre firmy udostępniają je w swoich mediach społecznościowych. Inne współpracują z influencerami, którzy promują kody na Instagramie czy TikToku. Najlepiej jednak korzystać ze specjalnych serwisów, które gromadzą kody do wybranych sklepów internetowych. Na stronie https://zrabatowani.pl/ znajdziesz kupony do ponad 200 sklepów z różnych branż. Portal współpracuje z takimi firmami jak Home & You, Media Expert, Notino, Orsay czy Pandora. Jak korzystać z kodów dostępnych w serwisie Zrabatowani.pl? Wystarczy, że odnajdziesz interesujący Cię sklep, skopiujesz dedykowany kod i wkleisz go w odpowiednie okienko przed dokonaniem transakcji.

Korzystaj z cashbacku

Inną, jeszcze wygodniejszą, opcją jest korzystanie z cashbacku. Cashback to zwrot części kwoty wydanej na zakupy internetowe w wybranym sklepie. Zwykle jest to kilka procent. Aby nie pomijać cashbacku podczas zakupów online, zainstaluj specjalną wtyczkę.