Dom i wnętrze

Listwy do mieszkania — na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

Podczas remontu mieszkania z pewnością czeka cię moment, w którym konieczne będzie wybranie listew wykończeniowych. Wbrew pozorom oferta sklepów nie ogranicza się jedynie do modeli przypodłogowych. Może zatem się okazać, że w niektórych pomieszczeniach przydadzą ci się również inne rodzaje listew. Sprawdź, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Listwy przypodłogowe

Bez wątpienia najczęściej można spotkać się z listwami przypodłogowymi. Takie produkty z oferty internetowego sklepu e-panelowy.pl pozwalają na estetyczne wykończenie pomieszczenia czy też zamaskowanie ewentualnych niedociągnięć przy łączeniu podłogi ze ścianą. Ponadto listwy przypodłogowe chronią ścianę przed uszkodzeniami mechanicznymi, o które nie jest trudno np. podczas sprzątania bądź zabaw dzieci.

Listwy karniszowe

Fani eleganckich, estetycznie wykończonych wnętrz zdecydowanie powinni pomyśleć o zakupie listew karniszowych. Dzięki montażowi takich produktów można w prosty sposób ukryć szyny, zwłaszcza jeśli ich wygląd niekoniecznie pasuje do wystroju pomieszczenia. W ofercie sklepu online e-panelowy.pl można też znaleźć listwy karniszowe, które mają dość dekoracyjny charakter i mogą być ciekawą ozdobą np. salonu.

Listwy ścienne

W celu dodania pomieszczeniom elegancji można zamontować w nich listwy ścienne. Ozdobny, pasujący do aranżacji poziomy pasek poprowadzony pośrodku ściany może zapewnić dość oryginalny efekt. Ponadto jest to skuteczny sposób na ukrycie ewentualnych niedoskonałości np. w miejscu łączenia farb w dwóch różnych kolorach czy też w przypadku powstania uszkodzeń na ścianie.