Dom i wnętrze

Idealna bateria wannowa, czyli jaka?

Już sam wybór wanny może przysporzyć wielu problemów, a do tego trzeba jeszcze dobrać najlepszą baterię wannową. Jaka powinna być idealna bateria? Podpowiadamy!

Przede wszystkim wytrzymała

Zakup baterii wannowej to inwestycja na lata, dlatego postawić na produkt o wysokiej jakości, któremu niestraszna intensywna eksploatacja. Za wytrzymałość baterii w dużej mierze odpowiada materiał, z jakiego została wykonana. Najlepszym wyborem jest produkt z mosiądzu. Mosiądz wyróżnia się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz negatywny wpływ wody i zanieczyszczeń. Co więcej, na mosiężnych bateriach nie rozwijają się grzyby i bakterie, potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia.

Dopełnieniem baterii powinna być ceramiczna głowica.

Praktyczna i dostosowana do potrzeb domowników

Bateria wannowa musi być praktyczna. Będzie zależeć to m.in. od:

  • wydajności przepływu – im wyższa klasa, tym lepsza wydajność (w klasie A osiąga ok. 15 litrów na minutę),
  • zasięg wylewki – należy dopasować go do odległości od ściany lub obudowy wanny.

Bateria może mieć różne udogodnienia. Wśród najciekawszych wymienimy: termostat, deszczownicę, perlator czy sterowanie bezdotykowe. Wybór dodatkowych funkcji zależy od preferencji domowników. 

Dopasowana do wanny

Bateria wannowa musi pasować do wybranej wanny. Modele ścienne przeznaczone są do klasycznych wanien do zabudowy, natomiast stojące – do wolnostojących. Do kwadratowej, minimalistycznej wanny pasuje nowoczesna bateria w kolorze czarnego matu, z owalną, elegancką wanną świetnie współgra wersja w odcieniu lśniącego złota, natomiast klasyczną wannę można uzupełnić tradycyjnym modelem chromowanym. Te i inne baterie wannowe znajdziesz w sklepie TanieZlewozmywaki.pl. Propozycją są produkty marek Stellman, Luccio i ZXC, wykonane z najwyższą dbałością o detale. Sprawdź pełną ofertę!