Biznes

Kto dzwonił do mnie z tego numeru

Jeśli nasz telefon dzwoni, po prostu go odbieramy. Niestety, czasami nie wiemy, czy powinniśmy to spokojnie zrobić, bo obcy nam jest numer, jaki pokazuje się na ekranie. Zwykle pragniemy poznać właściciela obcego numeru, więc odbieramy telefon, a wtedy rozmowa nierzadko zostaje przerwana. Możemy mimo tego w inaczej odkryć swojego rozmówcę. A jak to zrobić?

Od razu zrezygnujmy z przeglądania książek z numerami, gdyż te pisma już od dawna nie spełniają najważniejszych zadań. Dobrze zrobimy, gdy podłączymy się do sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W internetowej [przestrzeni znajdziemy dziś odrębne portale wirtualne, które interesują się wyłącznie numerami telefonów – odkrywają je, oznaczają i zaznaczają, do jakiej osoby one należą. Zajrzyjmy koniecznie na taką stronę, a potem wpiszmy do odpowiedniej rubryki numer, który ciągle do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że szybko otrzymamy odpowiedź mieszczącą dane odnośnie danego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu portale są aktualizowane nie jedynie przez swoich twórców, bo również przez normalnych ludzi. Oni komentują numery telefonów, określają, do kogo one mogą należeć i ustalają, czy będą one niegroźne. My sami również możemy publikować wiadomości o nietypowych właścicielach numerów, by w pewnym sensie uprościć życie innym osobom. Z pewnością powinniśmy tak działać właśnie w Internecie.

Jeżeli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie znaleźć go dzięki sieci. Wiele portali internetowych pokaże nam dokładnie, kto jest posiadaczem danego numeru, więc powinniśmy jedynie skorzystać z takich witryn. Czyńmy to zawsze, gdy zaczniemy się wahać, czy możemy spokojnie odebrać swoją komórkę. Lepiej bowiem zawsze dmuchać na zimne.